Rejs na spotkanie delfinów i wielorybów

Spędzając wakacje na Teneryfie trzeba koniecznie wypłynąć na rejs na spotkanie delfinów i wielorybów. Najbardziej znanym i doświadczonym organizatorem tego typu wypraw na wyspie jest firma NOSTRAMO, dysponująca obecnie trzema jednostkami: katamaranami Royal Delfin i Delfin Tropical oraz flagowym szkunerem Nostramo.

Prawdziwym wilków morskim, polecamy niezapomniany rejs szkunerem. Osobom ceniącym komfort zdecydowanie polecamy katamarany i na nich się skupimy. To nowoczesne jednostki, ze specjalnym dużym szklanym dnem, specjalnie przygotowanym do podwodnej obserwacji delfinów i wielorybów. Służą do tego specjalne podwodne pomieszczenia, gdzie można wyobrazić sobie, iż jest się w wielkim akwarium. Podwodne kamery nagrywają wszystko co dzieje się w głębinach oceanu dla tych, którzy wolą oglądać to widowisko ze słonecznego pokładu. Dzięki temu wieloryby i różne gatunki delfinów mogą być cały czas obserwowane zarówno pod wodą jak i wokół łodzi.

Na pokładzie katamaranów można upajać się spokojem oceanu i przyjemnym klimatem Wysp Kanaryjskich. Cała wyprawa zajmuje około pięciu godzin. Głównym punktem programu jest oczywiście obserwowanie wielorybów, morświnów i pociesznych delfinów, które prawie codziennie wypływają na spotkanie.

U celu podróży katamarany rzucają kotwicę w zatoce Masca pod malowniczymi klifami pasma górskiego Teno. Tu wszyscy goście mogą popływać pośród wielokolorowych ryb. Lunch, co na długo pozostaje w pamięci.

Podczas rejsów, wszystkim klientom serwowany jest lunch a cały czas dostępny jest również bufet z bezpłatnymi napojami takimi, jak wino, piwo czy lemoniada. W każdej wyprawie turystom towarzyszą również przewodnicy mówiący po angielsku, niemiecku, francusku, holendersku i hiszpańsku.

Droga powrotna do portu Puerto Colon w Playa las Americas wiedzie wzdłuż skalistego wybrzeża o niezapomnianych widokach. Powiew wiatru we włosach, ciepło promieni słonecznych na twarzy i wszelkie troski idą w zapomnienie. Będąc na Teneryfie koniecznie zaplanujcie ten rejs.Godziny rejsów

Rejsy organizowane są przez cały rok, codziennie o 09:30, 13:30 oraz 14:00. Wszystkie rejsy rozpoczynają się i kończą się w porcie Puerto Colon w Playa de Las Americas. Wszystkim zainteresowanym, firma Nostramo zapewnia bezpłatny dojazd w cenie biletu.Ceny biletów

Dorosły: 47 €
Dziecko: 23,5 €Strona www

Zobacz oficjalną stronę rejsów: Royal Delfin & Delfin Tropical

Największe Atrakcje Teneryfy

siam park
wędkowanie
piramidy
skutery
nurkowanie